Ѓоковиќ се прости од Балашевиќ.

Популарниот Ноле бил скршен по тажната вест која стигнала од Нови Сад.

Новак на социјалните мрежи објавил фотографија од починатиот Ѓоле Балашевиќ со стихот : Не ни вреди да се грижиме деца: Се тоа е запишано , таму некаде горе во ѕвездите“ .

„Среќено патување кон ѕвездите. Ти благодарам за стиховите кои оставаат длабок траг во вечноста“, напишал Ѓоковиќ на Инстаграм.

Утре Ѓоковиќ на турнирот во Мелбурн го очекува финалниот меч на Грен слемот Австралија опен против Русинот Даниел Медведев.