Заев: До крајот на месецов ќе бидат готови коалициските договори

Претседателот на СДСМ Зоран Заев за ТВ21истакна дека до крајот на месецот ќе бидат готови коалициските договори.

Тој додава дека поддршка ќе добие таа партија со која имаат коалиција, не прецизирајќи дали е тоа Беса или ДУИ.

„Немам се уште одговор, но се надеваме дека ќе постигнеме до крајот на овој месец. Со ДУИ, БЕСА и ДПА. Таму каде што имаме повеќе кандидати од нашата коалиција, тој што ќе влезе во вториот круг логично е да биде поддржан од сите коалициони партнери“, порача Заев за ТВ21.

Слични вести

Спорт

blank
blank
blank
blank