МВР 4 та акција денес – во Кочани приведени 4 лица

Приведени 4 лица во Кочани, пронајдена марихуана

На 17.07.2021 околу 01.00 часот од страна на полициски службеници на ОВР Кочани во близина на Медицински центар во Кочани, при извршен преглед на четири лица, сите од Кочани, од кои едно малолетно, пронајдена е марихуана.  Тие се приведени и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.