МЗ: 37 нови случаи на Ковид-19, нема починати

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 4.264 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на КОВИД-19:
• Тетово – 13
• Скопје – 12
• Велес – 3
• Гостивар, Прилеп и Струмица – по 2
• Охрид, Свети Николе и Делчево – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 10 оздравени пациенти од:
• Скопје – 5
• Кичево – 2
• Тетово, Струмица и Берово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 949.011 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.054, бројката на оздравени пациенти е 150.273, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 292

Слични вести

Спорт

blank
blank
blank
blank