Приведен дилер, пронајдени околу 1,5 килограми дрога

Денеска (06.10.2021) полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија по добиени оперативни сознанија и добиена судска наредба, извршија претрес во дом и други простории на Г,Ф. (29) во с. Долно Лисиче и други локации. how much ivermectin paste to take orally for demodex При претресите пронајдени се 40 кеси со марихуана со вкупна тежина од околу килограм и половина, дигитални ваги, како и амфетамин. at what storage temperature does ivermectin lose effectiveness Лицето е лишено од слобода во ПС Аеродром за понатамошна постапка. topical ivermectin lotion amazon По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.