Диневски : Вилма Русковска треба да биде притворена уште вечерва како соучесник

Екс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков е во бегство при што со свој коментар на социјалната мрежа Фејсбук се огласи екс разузнавачот и поранешен обвинет во предметот ,,Шпиун”. Александар Диневски.

“Вилма Русковска треба да биде притворена уште вечерва како соучесник. Заедно со предметот што две години го држи во фиока и ништо не презема – “Империја”!”,

Фејсбук статус на Александар Диневски.