Тетин се обидел да изврши обљуба на две внуки

Скопјанка пријавила дека нејзиниот тетин се обидел да изврши обљуба врз нејзините две ќерки.

-На 26.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Гази Баба, 42-годишна жена од Скопје пријавила дека Б.Н., тетин, се обидел да изврши обљуба врз нејзините две ќерки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.