МВР: Приведено лице, пронајдени четири лица – мигранти.

На 27.02.2021 околу 11.30 часот во с.Банско, струмичко, полициски службеници го лишиле од слобода Н.А.(35) од с.Долна Бањица, гостиварско, затоа што при преглед во возилото „мерцедес “ со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал, биле пронајдени четири лица – мигранти. Тој бил приведен во полициска станица, а мигрантите биле предадени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг“-Гевгелија. По целосно документирање на случајо