Тешко повреден човек при сечење дрва

На 27.02.2021 околу 11.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во с.Лешница, гостиварско, додека сечел дрва, со тешки телесни повреди се здобил Г.К.(27) од с.Ломница, општина Врапчиште, констатирани во Медицински центар Гостивар.

Слични вести

Спорт