Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило

Тешко товарно возило околу 16 часот се преврте на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица.  Сообраќајот е прекинат за сите видови возила, лесни патнички и тешки моторни возила – камиони“, информира АМСМ.

Засега не е позната причината за несреќата, а полицијата прави увид на местото.