Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков, прашувааат од ВМРО-ДПМНЕ.

Маричиќ ја криел информацијата дека Мијалков ќе бега и помагал да ср реализира планот Заев – Мијалков.
Мијалков кој бил помаган од власта на крај со црн владин пасат стигнал до ЈО, од каде правеше циркуз за потребите на Заев и глумеше изненаден.
Во режијата на Заев за Мијалков учествувало и ЈО, кое дозволило Мијалков 40 минути откако се пријавил, наместо да оди во куќен притвор да парадира пред камери и да го пере Заев.
За ова или Русковска треба да си даде оставка или Маричиќ да си оди.
Цела јавност ја гледа коалицијата Заев – Мијалков. Народот е против крими коалициите и одговорност ќе има, велат од партијата.

Слични вести

Спорт