Приведен криминалец за издржување затворска казна

На 01.03.2021 околу 10.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.З.(47) од с.Мала Речица, тетовско, за издржување казна затвор од една ипол година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Слични вести

Спорт