Приведен тетовец за издржување казна затвор

На 01.03.2021 околу 10.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.С.(23) од Тетово за издржување на затворска казна за сторено кривично дело „насилство“.Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Слични вести

Спорт