Земјотрес ја стресе Македонија, епицентарот во Грција

Силен земјотрес со јачина од околу 6 степени според Рихтер, денеска во 11 часот и 16 минути ја погоди Грција. Потресот е на 24 километри од Лариса, на длабочина од 2 километри. Земјотресот беше почувствуван и во Македонија.

Слични вести

Спорт