Приведен тетовец, пронајден хероин

Денеска (03.03.2021) во 11.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи при преглед кај него бил пронајден хероин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.