СДСМ: Мнозинството е стабилно, се ниша само ВМРО-ДПМНЕ

По деблакот што му се случи со правдата, нов дебакл на Христијан Мицкоски за само една недела, порачуваат од СДСМ. 

Мнозинството во Собранието е стабилно, Владата има силна поддршка.

Како меур од сапуница испукаа лагите на Христијан лузер Мицкоски, се покажа, нестабилно е само неговото ВМРО-ДПМНЕ.

Два дебалка со две јасни пораки пораки за Мицкоски: кој брани криминал ќе биде казнет од правдата, кој лаже народ, ќе биде казнет од граѓаните, се вели во денешното соопштение од СДСМ.