Познат идентитетот на двајцата убиени во престрелката во Топанско Поле

Утрово Македонија ја разбуди веста дека ноќеска околу 02:35 часот во скопската населба Топанско Поле, имало пукање, при што биле убиени две лица.

Двете лица на возраст од 28 и 24 години, биле пронајдени во безживотна состојба во патнички автомобил.

По полицискиот увид на терен, биле пронајдени чаури од огнено оружје (пиштол и автоматска пушта), соопштија од МВР.

Засега не е познат мотивот за убиството, а полицијата трага по напаѓачите.

„Утврден е идентитетот на лицата А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.“, велат од МВР.