Претреси во Чашка и Штип, пронајдено оружје

Денеска (18.02.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со оружје и опасни материи, СВР Велес и СВР Штип извршија претреси на локации во с. Ореше, општина Чашка и во Штип. При претрес кај К.И. (44) во с. Ораше пронајдени се две ловни пушки, 22 ловечки патрони и 42 куршуми, а од Е.П. (50) одземен е ловен карабин.При претрес во Штип, кај К.А. (37) пронајдени се куршуми и таблети. Против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Слични вести

Спорт