Ферстапен разочаран од Хамилтон: Славеше додека бев во болница

Макс Ферстапен не беше во можност да се бори за победа на Силверстоун, откако ја заврши трката уште во првиот круг.

Стјуардите одлучија дека виновник за судирот бил неговиот најголем ривал Луис Хамилтон, но казната не го спречи Британецот да стигне до победата и да ја намали негативата во генералниот пласман.

Ферстапен бил префрлен во болница за да му бидат направени вообичаените прегледи, а подоцна испрати порака во која посочи дека е разочаран од Хамилтон.

– Прво и најважно, добро е што сум ОК, беше сериозен удар, но се чувствувам подобро. قواعد لعبة بوكر

– Јасно е дека сум разочаран што завршив на ваков начин, казната не ни помогна на ниту еден начин и не е праведна за опасниот потег кој Луис го направи на патеката. bet356

– Прославата по трката додека јас се уште бев во болница е непочитување и неспортско однесување, но продолжуваме напред, – напиша Ферстапен на социјалните мрежи. شرح بلاك جاك