Мерил Стрип: Бев брутално претепана, се преправав дека сум мртва

Славната актерка едвај преживеа: „Се преправав дека сум мртва да застанам!“


Мерил Стрип долго време ја криеше својата тага со насмевка, а пред само неколку години реши да зборува за страдањата што ги преживеа.

Животот на популарната актерка и оскаровка не беше воопшто лесен. Таа била нападната двапати, а еднаш криминалците ја претепале толку многу што се преправала дека е мртва за да застане.


- Ме нападнаа еднаш на улиците во Њујорк. Се правев мртва за да престанат да ме тепаат. Беше како да гледам како моето тело паѓа од висина од 20 метри - еднаш рече Мерил, која едвај се опорави по нападот за време на кој беше на работ на смртта.