Васко Ефтов ексклузивно: Каде се криеше Сашо Мијалков?

Во неделата го смема Сашо Мијалков. Во вторникот Сашо Мијалков се појави пред обвинителството во Скопје. Што се случуваше во тие клучни 48 часови?

Во вечерашната емисија Во Центар, која се емитува на youtube каналот Vasko Eftov се презентираат ексклузивни информации за тоа каде се криеше Сашо Мијалков.

Во неделата вечер кога го снема Сашо Мијалков, власта на Зоран Заев се тркалаше по улица. Македонија беше на работ на тешка политичка криза.

Каква тајна крие куќата на улицата Салвадор Аљенде? Тоа е куќата на Мијалков. Таму беше пронајдена блиндирана просторија.

Што друго ексклузивно се обравува во емисијата ќе може да погледате на следниот линк: