ЦЕЦА ЌЕ ЈА ЗАМЕНИ КАРЛЕУША „Вратете ни ја Јелена во „Звезде Гранда“ ФОТО

Драги мои, одлучив дека е време да се повлечам од „Звезде Гранда“ пред мојот нов албум и соодветно на тоа по моја иницијатива, ја известив „Гранд продукција“ на 28 јуни оваа година и го раскинав договорот. Ја донесов оваа одлука првично за максимално да им се посветам на објавувањето и промоцијата на новиот албум што доаѓа, напиша Карлеуша на Инстаграм.

Набргу откако „Гранд продукција“ објави дека ќе ја гледаме Светлана Цеца Ражнатовиќ наместо Јелена Карлеуша во новата сезона, социјалните мрежи во Србија беа изгорени од коментари!

Фановите на Светлана Цеца Ражнатовиќ ѝ честитаат на пејачката „за победата“ над Јелена Карлеуша, додека „ЈК Армија“ вели – „повеќе нема да те гледаме“, пишува Мондо.

blank
blank
blank